Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan ERDOĞAN' ın Ordu Mitingi Konuşması (Video)
31 Mayıs 2011, 23:56

Başbakan ERDOĞAN' ın Ordu Mitingi Konuşması (Video)

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Partisinin seçim çalışmaları çerçevesinde (31 Mayıs) Ordu' da seçmenleri ve partilileri ile buluştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Yalanla, dolanla, iftira ve çamur atarak değil, hizmet siyaseti ile yolumuza devam ediyoruz.” dedi.Trabzon’da ki mitingin ardından helikopterle gecikmeli olarak Ordu’ya gelen Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap edip, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Bahçeli’ye yüklendi. Konuşmasına Süper Lig’e çıkan Orduspor ile ikinci lige çıkan Ünyespor’u tebrik ederek başlayan Erdoğan, Or-Gi Havaalanı ’nın inşaatının kısa sürede tamamlanacağı sözünü verdi.

‘Yalanla dolanla, iftira ile çamur siyaseti ile işimiz olmaz’ diyen Erdoğan, “Biz ‘Hizmet siyaseti’ diyerek ortaya çıktık. Eser ürettik, 81 vilayetin tamamına eser, hizmet kazandırdık. Türkiye’nin topyekün çehresini değiştiriyoruz. 12 Haziran seçimine çamur atarak değil, eserlerimizle gideceğiz.” dedi.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Bursa mitinginde asılan; ‘AK Parti’ye oy verenler beyinsizdir’ pankartına değinen Erdoğan, “2007’de Türkiye’de 3 kişiden biri AK Parti’ye oy verdi. Kılıçdaroğlu bu pankartı asanlara teşekkür ediyor. Bunlar benim milletime, göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı demediler mi?, Yüzde 60’ı abdal demediler mi? CHP Genel Başkanı bu pankarttan dolayı teşekkür ediyor. Bu nasıl bir anlayış? Kalkıp, Türkiye’de her 3 kişiden ikisine ağır hakaret ediyorsun. Yapılan saygısızlık, edepsizliktir. CHP üslubudur.

CHP genel başkanı o makama gelmedi, getirildi. Eski genel başkanı bir komployla gönderip yerine oturttular. Son kullanma tarihi gelince de hiç merak etmeyin getirdikleri gibi götürecekler. Çamur siyasetini tepe tepe kullanıyorlar. Bol kepçeden dağıtan, aklına geleni dağıtan bir genel başkan ile karşı karşıyayız. Bunların önü ve arkası birbirine benzemiyor. Şimdi bir akıl hocaları var. Geçmiş dönemde o da bol kepçeden dağıtıyordu. İki anahtar diyordu, araba diyordu. Geldi mi hiçbiri? Kılıçdaroğlu, her ay 600 TL vereceğini söylüyor, inandınız mı? Bol kepçeden dağıtıyor, nasıl olsa sırtında küfe yok. Boş küfe ile dolaşıyor. Bizim sorumluluğumuz var. Arkasına bütün inanç değerlerine karşı olan bir kadro alarak, değerlerimizle alay ediyorlar.

Allah’ın ayetine ‘sinir bozucu’ diyorlar. Unutmayın bu ölümü sende tadacaksın. Senin kefenin atlas ipekten olmayacak. Seninle gelecek olan bir şey var mı? Sen ebedi aleme Baki’nin dediği gibi hoş bir sada bırakabilirsen ne ala.” dedi.Mitinge geç kalması ve Hopa ’da meydana gelen olay nedeniyle miting alanındaki kalabalıktan özür dileyen Erdoğan, Hopa’ya taşlı sopalı eşkiyalar girdiğini, ağır yaralanan polisin ameliyattan çıktığını hatırlattı.

‘Bu yolda beraber yürüyeceğiz’ diyen Erdoğan şöyle konuştu: “Bay Kemal dikkatleri başka yere çekerken, arkasındakiler başka tarafa çekiyor. Benim milletim bunların tuzağına düşmeyecek. CHP, MHP ve BDP 12 Eylül’de ittifak yaptılar. CHP’nin Hopa’da büyük bir pankartı ile MHP’nin pankartı yan yanaydı. Bir pankartta; ‘Tek yol sokak, tek yol devrim’ yan yana asılmış. Hakkari’de Kılıçdaroğlu, CHP’yi konuşmadı. Orada Kılıçdaroğlu CHP’yi konuşmadı. Ellerinde bir tane Türk bayrağı 157 oyu var. CHP’liye Türk bayrağı verirsin ama BDP’liye neden veremiyorsun? Bahçeli niçin kalkıp ta Kılıçdaroğlu’nu eleştirmiyorsun, çünkü ortaklık bozulabilir.

Buna Kılıçdaroğlu da cevap veremiyor. Çünkü BDP ile ortaklık bozulabilir. Biz bu yola çıkarken; Türkü, Lazı, Kürdü ile aklınıza ne geliyorsa Yunus’un diliyle; ‘Yaradılanı yaradandan ötürü severiz’ diyerek çıktık. Türkiye Cumhuriyeti dedik, bu şeklide yola çıktık. Bayrağımızın rengi, hilali ve yıldızı ile yola çıktık. Öyleyse tek bayrak arkasında da 780 bin karede tek vatan diyoruz. AK Parti olarak ameliyat yaptırmayız. Bunu böyle bilin. Bunlara karşı güçlü olun. Çok çalışıp, firesiz çalışmalıyız. Kapı kapı, köy köy dolaşmaya var mıyız? Durmak yok, çok koşup çalışmalıyız. 12 Haziran akşamı keşke demeyelim. Biz il il, ilçe ilçe dolaşıyoruz. Her şeyi anlatacağız. Demokrasi mücadelesinde Ordu ili görüyorum ki bizimle. Yeni anayasada, temel hak ve özgürleri yeniden inşa etmede Ordu bizimle. O zaman çok çalışmalıyız. Türkiye hazır, istikrar sürsün.”

“HİÇ ALDATAN OLMADIK”
Başbakan Erdoğan, “Biz, sizin karşınızda hep doğru davrandık, sizi aldatmadık, ne aldanan, ne aldatan olacağız.“ dedi. Erdoğan, “En düşük maaşlar üzerinden hesabımızı yaptık. Türkiye daha güçlendikçe emeklim de daha güçleneceğiz. Biz yaptıklarımız söylüyoruz. ‘Cek cak’la uğraşmıyoruz. Ordu’ya19 km uzunluğunda bir çevre yolu inşa edeceğiz. Bunun çalışması başlatıldı. Ayrıca Karadeniz’i Ordu üzerinden Akdeniz’e bağlayacağız. Biz yaparız, muhalefet konuşur. Bizi en iyi hizmetlerimiz anlatıyor. Aslında çok konuşmaya, okullardan kara tahtayı kaldıracaklarını da belirten, bilgisayar donanımlı akıllı tahtaya geçiriyoruz. Her öğrenciye elektronik kitap veriyoruz. Ve bunu fakir zengini ayrımı yapmaksızın ücretsiz veriyoruz. Ön hazırlıklar tamam, seçim sorası ihaleyi yapıyoruz, kazanan firma üretime başlayacak. Buna bütün dersler giriyor. Burada şunu düşünüyorum. Amerikalı, Alman istifa ederken benim Ordumda Ahmedim Mehmedim, Ayşem, niçin istifa etmesin neden? 4 yılda bu teknoloji kuracağız. Daha da ileri giderek, artık belki evinden çocuğun okulunu izleyeceksin. Amerika uyguluyor. Sen niye yapmıyorsun ‘e okul’ dediklerini biz de aynen yapacağız.” dedi.

Sağlıkta gerçekleştirilen yeniliklere de değinen Başbakan Erdoğan, “Sayın Bahçeli rehin aldığınız hastaların hesabını nasıl vereceksin. Kılıçdaroğlu 8 yıl SSK’da genel müdürlük yaptı. Bizim anamızı ağlattılar. Bizi özel muayeneye yönlendiriyorlardı. Mani var mı mani? diye soruyorlardı. Bu çileleri çok çektik. Şimdi çıktın 600 lira vereceğim diyorsun, kelin ilacı olsa başına sürerdi. Başarısızlığı gün yüzüne çıkınca 1999’da Ecevit’e gidip siyasete gitmek istedi. Ecevit, ‘seni aday yapamam’ deyip geri gönderdi. Şimdi çıkmış, Çorumspor’u düşürenlerden bu ülkeden yönetici olur mu? diyor. Sağlıkta 136 trilyonluk yatırım yaptık. Biz size sevdalıyız, aşığız, dertliyiz. Bahçeli benim TOKİ başkanımı Yüce Divan’a gönderecekmiş, beni de gönderecekmiş. TOKİ bizden önce Bahçeli’ye bağlıydı, MHP’ye gönül verenlere sorun; senin döneminde kaç konut yaptınız’ diye sorun. Şu anda 500 bin konuta ulaştık. 2023’e iki katı olacak.”

Evlenecek olanlara 50-65 metrekarelik dayalı döşeli daireler yapacakları sözünü de veren Erdoğan, “Peşinatsız ayda 100 TL taksitle 20 yıl vade. Çünkü biz aile hedefli bir partiyiz. Şu dağların, yolların dili olsa da konuşsa. Biz Ferhat’ız, çünkü biz size aşığız. 12 tünel açtık. Bu atılan adımlarla birlikte, doğal gaz önemli bir adım, artık doğal gaz konusunda özellikle vatandaşlarımın daha hassas olmalarını rica ediyorum. 2008’de doğalgazı getirdik, ne çileler çekiyorduk. Niçin bizden öncekiler bunları yapamadı? 69 vilayette doğal gaz var. 81 ilin tamamına gidecek. Bunlar kafatası milliyetçisi, ırkçı, vatansever milliyetsever değil, hizmet sevdası ile yapılıyor, boş laf üretilerek değil.” diye konuştu.

(Kaynak: CİHAN, oysandigi.com )

 

Bu haber 622 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

Mine ÇAKIR Mine ÇAKIR
AYDIN KESİME TEBLİĞ VE İMANIN NURU
Emrah ALTUN Emrah ALTUN
Ne Kadar Tanıyorsunuz?
Eşref YILMAZ Eşref YILMAZ
Bir Yudum Su Verir Misin Çatlamış Dudağıma?
Selahattin AKKAYA Selahattin AKKAYA
14 Soruda Ders Dışı Egzersiz Çalışmaları
Haber gönder.

SİTE ANKET

Fındığın bu seneki fiyatından memnun musunuz?ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

ORDU